skip to Main Content
Aktuální informace, webkamery, počasí, ski areály | zájezdy se skipasem

Alpe Lusia – San Pellegrino

Sluncem zalité a dokonale zasněžené svahy jsou neodolatelnou atrakcí lyžařského střediska Alpe Lusia/San Pellegrino. Středisko tvoří 3 mladé areály Moena-Alpe Lusia, Falcade a Passo San Pellegrino, které nabízí úctyhodných 100 km sjezdových tratí, tři snowparky i jízdu ve volném terénu. Sjezdovky jsou obsluhovány moderními a rychlými lanovkami, kterým kraluje loni nová 8místná kabinková lanovka. A co víc? Děti jsou více než vítány!

0
M. N. M.
0
osob přepraví vleky za hodinu
0
KM SJEZDOVEK
  • Nadmořská výška 1236 – 2500 m. n. m. (převýšení 1264)
  • Hodinová kapacita vleků a lanovek 121914 osob / hod.
  • Celkem 175 km sjezdovek
  • Místní skibus: inka Castelrotto – Siusi – Fié v ceně skipasu; linka Selva Val Gardena – Santa Cristina – Ortisei

Alpe Lusia aktuálně – online webkamery a počasí

Cesta z České republiky

Vlastní doprava autem

Cesta z Prahy přes Plzeň je dlouhá cca 710 km a zabere 7,5 – 8 hodin (dle provozu a dopravních podmínkách). Pojedete směr Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Ora / Egna, Cavalese, Predazzo, Moena a Passo San Pellegrino. Pokud se vydáte přes České Budějovice (cca 724 km 8,5 – 9 hodin) pojedete směrem na Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Ora / Egna, Cavalese, Predazzo, Moena a Passo San Pellegrino. Trasa z Brna vede přes Znojmo, St. Pölten, Linz a dále pokračujete stejným směrem jako výše uvedené trasy. Z Brna pojedete cca 8,5 – 9 h cca 741 km. Z Ostravy je to o cca 2 hodiny a 136 km delší.

 

Autobusové zájezdy

České cestovní kanceláře nabízejí výhodné autobusové zájezdy a cestování tak může nejen pohodlnější než jízda autem, ale také o dost levnější. Najdete nabídky s ubytováním, polopenzí i skipasem v ceně. Cesta autobusem sice trvá o něco déle, zpravidla se ale jezdí přes noc, takže cestu prospíte.

Ceny skipasů

Cena skipasu je pohyblivá podle sezóny a můžete využít nejrůznější slevy pro děti, seniory, skupiny apod.

Mapa areálu

Podívejte se na skimapu areálu a prozkoumejte
sjezdovky, které středisko nabízí

Aktuální nabídka zájezdů

Dolomiti Superski – lyžařské středisko Alpe Lusia – San Pellegrino

Lyžařská oblast Alpe Lusia/San Pellegrino se původně nazývala Tre Valli a najdete ji na jižní straně Marmolady. Svým návštěvníkům nabízí velmi pestrou paletu dokonale upravených sjezdových tratí, které udělají radost i náročnému lyžaři. Nejvyhledávanějším sjezdem je 10 km dlouhá trať vedoucí z vrcholu Col Margherita přes horský masív Passo Valles až do Falcade. Ostré černé padají z vrcholu Le Cune a z Valbony do Moeny. Zajímavá je také sjezdovka Le Cune s převýšením téměř 1 km. Pohodové lyžování najdete nad Bellamonte. Milovníci prkna jistě ocení 3 snowparky a pro běžkaře je upravováno přes 60 km bílých stop. Své ratolesti nechte hrát si v některém ze tří zábavních parků na svahu nebo je svěřte do rukou zkušených instruktorů.

Back To Top