skip to Main Content
Aktuální informace, webkamery, počasí, ski areály | zájezdy se skipasem

Lyžařské středisko Cortina d’Ampezzo

Ski areál, proslulý zejména olympijskými hrami v roce 1956 a pravidelným pořádáním světového poháru, je pravým rájem pro milovníky zimních sportů. Užijete si 120 km sjezdovek všech obtížností, ze kterých můžete obdivovat zdejší úchvatné scenérie. Najdete zde jednu z nejkrásnější sjezdovek na světě – Armentarola, 8 km dlouhá jízda pohádkovým údolím s majestátními skálami. Po lyžování si dopřejte odpočinek v místním plaveckém bazénu nebo vyzkoušejte bobovou a sáňkařskou dráhu, sněžné skútry a další zábavní aktivity, o které tu není nouze.

0
M. N. M.
0
VLEKŮ
0
KM SJEZDOVEK
  • 1224 – 2924 m. n. m.
  • Celkem 35 vleků/lanovek, 6 gondol, 26 sedaček, 3 pomy
  • Celkem 120 km sjezdovek (45 km modré, 55 km červené a 20 km černé)
  • Místní skibus: Cortina – Misurina, Cortina – San Vito di Cadore – Borca di Cadore, Cortina – Passo Falzarego, Cortina – Fiames

Cortina d’Ampezzo aktuálně – online webkamery a počasí

Cesta z České republiky

Vlastní doprava autem

Pokud se vydáte autem, cesta k údolní stanici lanovky Tofana zabere cca 7 – 9 hodin. Doporučená trasa z Prahy (703 km) vede přes Mnichov a Brenner, z Brna (669 km) přes Vídeň a Villach a z Ostravy (886 km) do Brna a dále na Vídeň. Na trase se platí poplatky (celkem cca. 32,7 €) – 10denní rakouská dálniční známka, mýto v rakouském úseku Brenner Autobahn a dálniční mýto v italském úseku Brennero–Bressanone (39 km).

Autobusové zájezdy

České cestovní kanceláře nabízejí výhodné autobusové zájezdy a cestování tak může nejen pohodlnější než jízda autem, ale také o dost levnější. Najdete nabídky s ubytováním, polopenzí i skipasem v ceně. Cesta autobusem sice trvá o něco déle, zpravidla se ale jezdí přes noc, takže cestu prospíte.

Ceny skipasů

Cena skipasu je pohyblivá podle sezóny a můžete využít nejrůznější slevy pro děti, seniory, skupiny apod.

Ceny skipasů

Podívejte se na skimapu areálu a prozkoumejte
sjezdovky, které středisko nabízí

Aktuální nabídka zájezdů

Dolomiti Superski – lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo

Lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo leží v provincii Belluno v severoitalském Benátsku. Centrem je stejnojmenné historické městečko, které nabízí spoustu nákupních možností. Oblíbená je hlavně nákupní třída Corso Italia, na které můžete potkat řadu bohatých a slavných osobností. Středisko se skládá ze 3 lyžařských areálů – Faloria – Cristallo – Mietres, Tofane a Lagazuoi – 5 Torri. Do jednotlivých středisek se můžete dopravovat lanovkami nebo skibusy. Skiareál nabízí tratě všech obtížností. Mezi nejznámější svahy patří bezpochyby sjezdy z Tofany, kde si nároční lyžaři mohou vyzkoušet olympijský sjezd. Milovníci snowboardingu jistě ocení snowpark Son dei Prade v Tofane. Pro běžkaře je zde upravovaných cca 75 km stop. Cortina nabízí nepřeberné množství aktivit po lyžování, jako jízda v Taxibobu na olympijské bobové dráze nebo snowrafting.

Back To Top